MikroPuls lazer teknolojisi Manisa’ya geliyor

ilker Bicer Diyabetik Makulopati, Göz Sağlığı, Makula, Retina, Standard

Retina hastalıklarının tedavisinde kullanılan MikroPuls lazer teknolojisi Manisa BatıGöz de… Manisa Batı Göz Merkezi, MikroPuls lazer tedavisi uygulayan Manisanın ilk ve tek, ege bölgesinin ise sayılı Retina merkezleri arasında yerini aldı !

MikroPuls Lazer nedir ?

MikroPuls, diaybetik makula ödemi, diyabetik retinopati ve santral seröz retinopati gibi retinal hastalıkların tedavisinde effektif tedavi imkanı sunan yeni bir lazer teknolojisidir. MicroPuls aynı zamanda açık açılı glokom hastalarının göz içi basıncını düşürmek için kullanılabilir.

MikroPuls Lazerin avantajları nelerdir?

Retina lazer tedavisi onlarca yıldır uygulanmaktadır. Konvensiyonel lazer tedavisi çoğunlukla etkilidir ancak doku yanıklarına neden olabilir ve bazen nedbe dokusu genişleyerek görme kaybına neden olabilir.  MikroPuls teknolojisini öne çıkaran husus; tedavinin risklerini azaltması veya ortadan kadırması, hastaya rahatsızık vermemesi, hastanın görmesini bozmadan ihtiyaç olduğu kadar tekrarlanabilmesidir.

MikroPuls laser tedavisinden önce

MikroPuls laser tedavisinden önce

MikroPuls laser tedavisinden sonra

MikroPuls laser tedavisinden sonra

 

MikroPuls bazı glokom tiplerinin tedavisindede idealdir. Açık açılı glokom olgularında geleneksel göz damlası tedavsi  hasta uyumu, yüksek maliyet ve yan etki sorunları oluşturabilir. MikroPuls lazer trabeküloplasti (MLT) glokom hastalarının damla ihtiyacını ortadan kaldırabilir veya azaltabilir. MLT göz içi basıncını düşürmede Selektif Lazer Trabeküloplasti kadar etkilidir, ancak daha düşük enerji kllandığından daha güvenlidir. MLT tedavisinde, SLT sonrasında görülen yüksek göz içi basınç pikleri ve enflamasyon gibi komplikasyonlar daha düşüktür.

Göz Muayeneniz..

Manisa Batı Göz, teknolojinin en son ulaştığı cihazlarla hizmet vermektedir, MikroPuls lazer bu cihazlardan birisidir. Retina Uzmanı Dr İlker Biçer 10 yıla yakın zamandır Manisada Vitreoretinal hastalıklar ve komplikasyonlarını başarı ile tedavi etmektedir. Dr İlker Biçer vitreoretinal cerrahi alanında uzmanlaşmıştır.

Doktorunuz Göz bebeğinizi genişlettikten sonra detaylı bir göz muayenesi yapacak yüksek çözünürlüklü görüntüleme teknolojisini kullanarak gözünüze Mikropuls lazer tedavisinin uygun bir seçenek olup olmadığını belirleyecektir. Uygulama sadece dakikalar boyunca sürecek olup sonrasında hastanın hareket kısıtlaması olmayacaktır. Birçok hasta tedavinin birinci haftasında görmede bir artış fark etsede tedaviden tam sonuç alınması ve görme yeteneğinde artış birkaç ay sürebilir.

Nasıl ulaşırım?

MikroPuls lazer tedavisi retinal hastalıklar veya açık açılı glokom hastalarında ilk aşamada uygulanabilecek ideal bir tedavi yöntemidir. Hastaya etkili ama zararsızdır.

Daha fazla bilgi ve randevu almak için Manisa Batı Göz’ü  bugün 444 23 24 den arayın.